2009 Marzec

Monthly Archives: Marzec 2009

2007 rok

19 marca 2009
Komentowanie nie jest możliwe

Został zatwierdzony do realizacji projekt Razem w Nowej Europie (luty-listopad 2007 r.),
z udziałem środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

RZESZÓW WSPOMNIENIE LAT 1950-1970. Z okazji Jubileuszu 15-lecia Galerii Fotografii. 22 styczeń 2007 r. spotkanie jubileuszowe (2 styczeń – 31 styczeń)

5 luty – 28 luty FOTOGRAFIA WITRAŻOWA Piotr Barszczowski, Tarnów.

Ogłoszenie w mediach Regulaminu III edycji konkursu fotograficznego Rzeszów – Ulica 3 Maja.

5 marzec – 30 marzec PODLASKI PRZEŁOM BUGU 2005. Międzynarodowa wystawa poplenerowa.

Przystąpiliśmy do realizacji projektu Razem w Nowej Europie.

2 kwiecień – 4 maj PODLASKI PRZEŁOM BUGU 2006. Międzynarodowa wystawa poplenerowa.

5 kwiecień Konferencja prasowa informująca o zadaniach projektu Razem w Nowej Europie.

12 kwiecień – 25 kwiecień RAZEM W NOWEJ EUROPIE, Galeria „Helios” Timisoara, Rumunia (wystawa zrealizowana w ramach projektu).

7 maj – 31 maj SACRUM I PROFANUM W OBIEKTYWIE. Międzynarodowa wystawa pokonkursowa, ZPAF Okręg Świętokrzyski, (Kielce). (więcej…)

2006 rok

17 marca 2009
Komentowanie nie jest możliwe

- w każdy poniedziałek od godz. 18.00 odbywają się spotkania klubowe młodych fotografów,

- została zorganizowana biblioteka z literaturą o fotografii, udostępniona dla wszystkich miłośników fotografii,

- zakończono opis fotografii i wystaw do archiwum naszej placówki,

- zostały rozesłane regulaminy II edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Portrety fotografów”

- został złożony do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przyjęły do realizacji wniosek „Znane i nieznane fotografie Rzeszowskiego Artysty Jerzego Jawczaka” w ramach programu operacyjnego „Znaki Czasu”

- został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Rzeszów – ulica 3 Maja”

- poza lokalem galerii była prezentowana wystawa fotografii „Rzeszów – moje miasto, moje miejsce”. Teatr Maska – uroczyste wręczenie Nagród Miasta Rzeszowa.

- zostały przygotowane 4 stanowiska w kafejce internetowej dla młodzieży

- zostały wykonane następujące zadania do realizowanego przez Galerię Fotografii projektu „Znane i nieznane fotografie Jerzego Jawczaka (1940-1983)”.

- selekcja około 5 000 negatywów czarno białych,

- wybór negatywów do wystawy i katalogu,

- oczyszczenie i zarchiwizowanie wybranych negatywów

- opracowanie i druk zaproszenia,

- opracowanie projektu plakatu i katalogu wystawy.

19_Okna Galerii maj 2006 (więcej…)

2005 rok

16 marca 2009
Komentowanie nie jest możliwe

Od 1 stycznia do 20 marca remont dodatkowych pomieszczeń, montaż mebli do biblioteki i kafejki internetowej. Dzięki tym pomieszczeniom (ok. 40 m2) można było rozpocząć (wreszcie…) prace nad uporządkowaniem zbiorów fotografii i negatywów. Zakres tematyczny archiwaliów dotyczy w większości historii naszego miasta. Są to tematyczne wystawy wykonywane przez fotografików z RzTF od lat 60-tych XX wieku. Są też wystawy z negatywów szklanych Andrzeja Bujniaka i Edwarda Janusza z przełomu XIX i XX wieku. Jest również zbiór negatywów czarno-białych Jerzego Jawczaka przekazany do Galerii przez wdowę Elżbietę Jawczak. Jest to znakomity materiał do kontynuacji cyklu wystaw „Z historii polskiej fotografii”.

W czasie ostatniego remontu zostało zrealizowane nasze największe marzenie – instalacja centralnego ogrzewania. (Już nie będę musiała pisać pism, że „Galeria Fotografii nie może organizować zajęć podczas ferii zimowych dla młodzieży ze względu na zimno w lokalu…)” I. Gałuszka.

W każdy poniedziałek od godz. 18.00 odbywają się spotkania klubowe młodych fotografów. Została zorganizowana biblioteka z literaturą o fotografii. W czerwcu została ukończona i obroniona praca magisterska Barbary Bokota – studentki Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego pt. „Życie i twórczość rzeszowskiego fotografika Jerzego Jawczaka (1940-1983)” – pierwsza monografia tego artysty. Marta Gromadzka studentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu opracowuje kolejny temat pracy dyplomowej.

Zostało zorganizowane archiwum, biblioteka i kafejka internetowa w Galerii Fotografii.

14_Uczestnicy wernisażu wystawy Rzeszów - moje miasto, moje  miejsce, 27 grudzień 2005 r (więcej…)

2004 rok

16 marca 2009
Komentowanie nie jest możliwe

17 stycznia na rzeszowskim Rynku (kamienica nr 13 i 14) zostały powieszone 4 fotogramy o wymiarach 2,20 m x 3 m wykonane z negatywów szklanych Edwarda Janusza z okazji Jubileuszu 650-lecia Miasta Rzeszowa.

19 stycznia w Filharmonii Rzeszowskiej podczas inauguracji Jubileuszu była eksponowana wystawa „Z negatywów szklanych Edwarda Janusza, cesarsko-królewskiego nadwornego fotografa z Rzeszowa”.

21 czerwiec wystawa fotograficzna „Rzeszów z negatywów…” była eksponowana podczas odsłonięcia tablicy upamiętniającej działalność Ruchu Młodzieży Żydowskiej. Wojewódzki Dom Kultury z udziałem Ambasadora Izraela w Polsce Dawida Pelega.

22 styczeń Konferencja Naukowa Wyższa Szkoła Zarządzania. Prelekcja – „Historia rzeszowskiej fotografii” Irena Gałuszka, 3 luty Uniwersytet Rzeszowski „Początki Fotografii w Rzeszowie” wykład Irena Gałuszka.

Media

32 artykuły, Radio Rzeszów, Radio VIA, RM FM, TV3 Rzeszów – 16 relacji, w tym trzy 40 minutowe audycje.

(więcej…)

Następna strona »